KUŞADASI İLAÇLAMA

İLAÇLAMA HİZMETİMİZ GECE-GÜNDÜZ OLUP GARANTİLİ VE EKONOMİKTİR            

Böcek ve Haşere İlaçlamanın Önemi 

          

 

Böcekler(haşereler) bilindiği gibi Her coğalmalarında yüzlerce yumurta bırakır ve hızla üredikleri icin mücadele etmek gerçekten de güçtür. Bu nedenle profesyonel ve sağlık bakanlığından ruhsat almış böcek ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Bu konuda günün her saati 7/24 ilaçlama hizmeti veren aydın-kuşadası-davutlar böcek ilaçlama şirketlerimiz bulunmaktadır.

Her türlü ortamda rahatlıkla hayatta kalabilen böcekler tehlikeli olduğu ve ölümcül hastalıklar saçtığı ortaya çıkmıştır.

Kene, Akrep, Kara böcek, Pire, Hamam Böceği, Kalorifer Böceği, Sinek, Sivrisinek, Kakalak, Akar Mite, Kırkayak, Gümüş böceği, Fare, Sıçan, Kulağakaçan, Tahtakurusu, Karınca gibi böcek türleri bir cok mikropu yayan başlıca haşere türleridir.

Haşereler yaşadığımız ev ve binalara şu yollardan giriş yaparlar

1- Boru ve kabloların etrafındaki boşluklar

2- Banyo, wc, balkon ve su giderleri

3- Havalandırma boşlukları

4- Kapı altları

5- Kırık camlar

6- Duvar çatlakları ve yarıkları

7- Karton koliler

8-Uçarak açık pencerelerden

9-Ev gelen eşyalar,hediyeler,alış-veriş ürünleri

10-İnsanların üzerinde örneğin bitler,keneler v.b

 

İlaçlama Yaptırmanın Yararları:

 

- İlaçlama yapılacak ortamda gerekli olan temizliğin ,hijyenin sağlanması.

- Böceklerin vereceği görsel rahatsızlık ve tiksintiden kurtulmak.

- Manevi rahatlık

- Ortamdaki böceklerin gıda maddelerine bakteri ,virus, parazit gibi mikropların bulaşmasını engellemek için.

- Ortama gelen misafir ve müşterilerin rahatsızlık duymaması.

- Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse müşterinin böcekleri görmesi sonucunda oluşacak ticari kayıptan kurtulmak.(ekonomik kayıp)

- Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse gıda denetleme ekiplerinin vereceği cezalardan kurtulmak.(maddi kayıplar)

- Bahçemizdeki veya evimizdeki bitkilerin zarar görmemesini sağlamak.

- Mekan çevresinin ilaçlanmasıyla içeri girebilecek böceklerin engellenmesini sağlamak.

-Düzenli bir şekilde ilaçlama yaptırarak ortamın daima temiz tutulması.

-Ortamda bulunan insanların böcekler tarafından fiziksel zarara uğramaması için ilaçlama yaptırılabilir.

 

Ülkemizde her zaman bulunabilen Böcek İlaçları ve kimyasal maddeler her Haşereye tam etki etmediği gibi, garantili, kesin ve sağlıklı bir çözüm vermezler. Anadolu ilaçlama olarak bizler en uygun çözümleri, sizlere kesin, sağlıklı, hızlı, güvenilir ve ekonomik bir biçimde sunuyoruz. İlaçlama ihtiyacınıza göre kokulu ,kokusuz ve jel ilaçlama, yemli ilaçlama ve evcil hayvan dostlarınızın etkilenmeyeceği ilaç türleri yalnızca bizde bulunmaktadır; aydın,kuşadası ve davutların tüm bölgelerine 12 yılı aşkın süredir şubelerimizle size en kısa sürede haşerelerden kesin olarak kurtarmaktayız. Şubelerimiz merkezden yönlendirilmektedir. Çalışanlarımız, Sağlık bakanlığından onaylı Sertifikaya sahibdir. İlaçlamada kullandığımız ilaç ve malzeme ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) Mevzuatlarına uygun ve Sağlık bakanlığı tarafından onaylıdır. Daha detaylı bilgi için bizi çekinmeden 7 gün 24 saat arayabilirsiniz

 

Böcek ve Kemirgenlerin (fare ve sıçan) zararları:

 

•Sağlığımızı tehdit eden çeşitli hastalık yapıcı mikropları taşırlar.(Sarılık,Tifo,Tifüs,Sıtma , kırım kongo kanamalı ateşi,vs.)

 

•Taşıdıkları mikropları yiyeceklerimize ve kullandığımız kaplara bulaştırırlar.

•Yaşadığımız ve çalıştığımız binalarda bulunan çeşitli cihazlara,mobilyalara zarar verir,maddi kayıplara yol açarlar.

•Elektrik kablolarını,havagazı borularını,plastik su borularını kemirerek yangınlara ve çeşitli kazalara neden olurlar.

•Görüntü olarak iğrenmeye, tiksintiye neden olurlar,huzursuzluk ve korku yaratırlar.

 

. İnsanlarda manevi rahatsızlıklara yol acarlar.

 

AKLINIZDAKİ SORULAR & CEVAPLARI

 

* İlaçlama sırasında evi veya işyerini terk etmem gerekiyor mu?

 

CEVAP: Kokusuz İlaçlama yapılırken veya ilaçlama bittikten sonra evden veya işyerinden ayrılmanız gerekmeyebilir yalnız personelimiz size 1 saat kadar eve girmeyinizde diyebilir bu karar ilaçlanıcak mekanın durumu veya kullanılacak kimyasalın durumuna göre değisir. Kokulu ilaçlama yapılırsa ilaçlanan yerden 2-6 saat kadar mekandan çıkıp,mekanı kapalı tutmanız gerekiyor. Daha sonra gelip ilaçlanan yere girip 1-2 saat havalandirmanız gerekir.Havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz,içeride beklerseniz zehirlenebilirsiniz.

 

* İlaçlama öncesinde ön hazırlık nelerdir?

 

CEVAP: Mutfakta bulunan açıktaki yiyecekler, içecekler ve gıda maddeleri kaldırılmalıdır. Ekmek,Makarna paketi, Pirinç paketi, diğer benzeri gıda maddeleri ve üstü acık veya delik tuzluk kabı ,üstü acık yada delikli baharat kapları, kullanılan içtiğiniz ilaç paketleri ,toz nisaşta paketleri, zeytinyağı ayçiçek gibi yağ bidonları ve üzeri delinmiş veya acık sıvı yağ şişeleri,gıda tenekeleri, mutfak eşyaları tabak ,tencere, çatal ,kaşık, kepçe gibi mutfak malzemeleri kaldırılması gerekır.İlaçlama yapıldıkdan sonra sıvı bulaşık detarjanı ile yıkanması gerekir.

 

NOT: Açık balkonunuz varsa üstteki yazılan malzemeleri balkona gecici olarak koyabilirsiniz. Marketlerden 4-5 tane büyük çöp poşeti alın bunlara doldurun poşet ağızlarına hava teması almayacak şekilde sıkıca bağlayınız.

 

* İlaçlamada evcil hayvanları nasıl korumalıyız?

 

CEVAP: İlaçlanan alan dışına çıkartmanız gereklidir.Sizin için uygulanan prosütürler ne ise hayvanlar içinde gecerlidir.Mekanınızda akvaryumunuz varsa onuda dışarıya çıkartınız. Akvaryum dışarıya çıkartılamayacak ölçüde büyük ise islak bir bez veya battaniye,yorgan veya islak havlu ile hava teması almayacak şekilde örtünüz.

 

* İlaçlamada esnasında kapı ve pencereler kapatılmalı mı?

 

CEVAP:Haşereler ilaçlama yapılınca koku teması ile yani solunum yolu ile zehiri alarak öldüğü için tüm kapılar pencereler kapatılmalıdır.Bazı kimyasallar ise sinir siztemini felç ederek ölümüne neden olmakdatır.

 

* İlaçlamadan sonra ilaçlanan yeri ne kadar süre kapalı tutmalıyız?

 

CEVAP: Sırt pompası ile ilaçlanıcak ise mekan evden cıkmanıza gerek yok.ULV ile ilaçlanıcak ise 1 saat kadar eve girmeyiniz .İlaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer YARIM saat içersinde kullanabilirsiniz.Fakat şirketimiz adına 1-3 saat kapalı kalmasını istiyoruz. Daha sonra mekanınıza girip pencereleri açınız ve en kısa sürede mekanınızdan cıkınız. Hava girişini engellememesi için perdeler ,tüller tamamen kenarda tutunuz.1-2 saat havalandırın. İlaçlanan yeri havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz.Camlar açık ortam havalanıyor diyerek içeride bulunursanız zehirlenirsiniz?

 

* İlaçlama öncesinde çocuk oyuncaklarını ne yapmalıyım?

 

CEVAP: İlaçlamadan önce çocuk oyuncaklarını marketten büyük çöp poşetleri alıp içine doldurup poşet ağızlarını hava almayacak şekilde sıkıca bağlayın. Daha sonra bu oyuncaklar hiç yıkamadan gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

 

* İlaçlama sonrasındaki temizlik ne zaman ve nasıl yapılmalıdır?

 

CEVAP: İlaçlama sonrasında 1 hafta (7 gün) kadar KURU temizlik yapmanızı tavsiye ediyoruz. İlacın heryere nüfus etmesinin zaman alan noktalar olabileceğinden ıslak temizlik yapmayınız. Bunun yanısıra sıklıkla temas edilen bölgeleri ıslak bir bez parcası ile temizlik yapabilirsiniz.(Kapı pervazları, Kapı kolları, sehpalar, mutfak bango vb...)

 

* Kullanılan ilaçların güvencesi nelerdir?

 

CEVAP: ANADOLU İLAÇLAMA tarafından kullanılan ilaçların tümü SAĞLIK BAKANLIĞI onaylı firmamız ruhsatlıdır.Kullanılan kimyasallar DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (W.H.O.) tarafından uygunluk belgesi vardır. Kullanılan ilaçlar kesinlikle karıştırılarak uygulanan ilaçlar değildir. Siz müşterimizin yanında paketi açılarak kullanılır. Önceden hazırlanmış, beklemiş ve deforme olmuş ilaçlar, yapılacak ilaçlamanın etkisini azaltır.

 

* İlaçlamanın çiceklere zararı varmıdır?

 

CEVAP: Yapılan ilaçlamanın bitkilere zararı bulunmamaktadır. Kapalı yerlerdeki çiçek ve bitkilere kullandiğimiz ilaçlar hiçbir zarar vermez.

 

* İlaçlama randevu saatinde değişiklik yapabilir miyim?

 

CEVAP: İlaçlama servis saatinde değişiklik yapmak isterseniz 1 gün önceden şirketimizi arayıpta istediğiniz gün ve saati bildiriniz.

 

* Kokulu ve Kokusuz ilaçlamanın farkları nelerdir?

 

CEVAP: Kokulu ilaçlamanın uygulandığı mekanlar genelde Böcek yoğunluğunun cok fazla olduğu yerlerde uygulanır.Yoğunluğun fazla olduğu mekanlarda KOKULU ilaçlama yapılmaktadır.

 

Kokusuz ilaçlamanın uygulandığı alanlar ise her yıl düzenli ve devamlı olarak ilaçlama yapılan veya böcek yoğunluğu fazla alanlardır. İlaçlama sonrasında ilaçlanan alan kısa süre sonra kullanıma uygundur.

 

* Evimi & İşyeri mi (mekanı mı) ne zaman ve ne sıklıkla ilaçlatmam gerekir?

 

CEVAP: Toplu konutlarda (apartman) yılda BİR kere yapılması gerekir. Problemli noktalarda ise yılda İKİ kez uygulama önerilir.

 

İşyerlerinde bu süreler farklılık olabilmekte . Gıda sektöründe bu uygulamalar aylık veya üç ayda bir yapılmaktadır ve zorunludur.

KUޞADASI İLAÇLAMA